Da Daniel Øvre etablerte Øvre Drift og Vedlikehold AS i 2019 hadde han allerede levert vaktmestertjenester i tre år. Med Valtra som foretrukket traktormerke valgte den driftige trønderen AGCO Finance som finansieringsparter. Det har gitt stor fleksibilitet og trygget i en travel vekstfase.
Daglig leder Daniel Øvre i Øvre Drift og Vedlikehold AS er godt fornøyd med finansieringsløsningene fra AGCO Finance. Det gir ham både forutsigbarhet og trygghet. Foto: Julian Svarliaunet.
– Vi er totalleverandører av utendørs vedlikehold. Om vinteren går det i brøyting, på våren mest feiing og gaterenovering, mens om sommeren og høsten er det alt fra massetransport og graving til landbruk, forklarer Daniel Øvre, daglig leder og eier av Øvre Drift og Vedlikehold AS.
Selskapet har base i Sjetnemarka utenfor Trondheim og kundene er i hovedsak bedrifter, private, sameier og borettslag. Øvre begynte for seg selv i 2016 og etablerte aksjeselskapet tre år senere.
– Jeg investerte i en demokjørt Valtra i 2017, som ble leaset gjennom AGCO Finance. Deretter kjøpte jeg en brukt N-serie som ble finansiert et annet sted, men der møtte vi ikke samme bransjeforståelse.
Dermed var valget enkelt når han kjøpte to nye og større traktorer.
– Da vi først byttet inn A-serien i en Valtra G125A og så oppgraderte til en N175D, ble begge de nye traktorene leaset gjennom AGCO Finance. De har korte prosesser ved finansiering, fleksible løsninger for betaling, gjennomføring og ikke minst avslutning av avtalene, og vi opprettholder likviditeten.
Øvre trekker frem fem års fabrikkgaranti og et godt serviceapparat som avgjørende for valget av Valtra.
– Utstyret må fungere, og da må vi få hjelp raskt hvis noe skulle skje. Måten vi har blitt tatt imot på av Akershus Traktor er avgjørende for at vi valgte Valtra igjen. I tillegg viser AGCO Finance at de har stor bransjeforståelse, noe som er en kjempebonus. Det er for eksempel mulig å tilpasse innbetalingene til sesongen, men vi har valgt å ha like beløp hver måned og heller sette av midler i de travleste månedene.
Målet til Øvre Drift og Vedlikehold AS er at kundene skal oppleve profesjonalitet. Det får de av Akershus Traktor som leverandør også.
– Valtra er en veldig brukervennlig og komfortabel traktor. Vi ser også på den nye N175D-modellen at det hele tiden gjøres teknologiske forbedringer som kommer oss kunder til gode. Så er selvfølgelig pris en stor faktor, og at vi har en løsningsorientert og fleksibel partner på finansiering som gjør at vi kan fortsette å vokse og utvikle oss, understreker Øvre.